+90 542 514 34 82

İSEK

ÜYELERİMİZDEN HABERLER

Published on:

Küme üyelerimizden uzaktan hasta takibi ve sağlıkta nesnelerin interneti çözümleri ile ilgili Ar-Ge çalışmaları yürüten Biyomod Biyomedikal Modül Çözümleri firmasının TEYDEB SAYEM 1. faz desteğine hak kazanan “Uyku Kalitesi Takibi Platformu” projesi kapsamında oluşturulan konsorsiyum ve yürütülen ortak çalışmalara paralel olarak gündemdeki ihtiyaçlara hızlı ve etkin çözümler geliştirmesi amacı ile bir kooperatif yapısı oluşturulmaktadır. Bu kooperatif ile yeteneklerin ve yetkinliklerin bir araya getirilerek odaklı işbirliği projelerinin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Küme üyelerimizden A1 Life Sciences firması COVID-19 virüsünün tespit edilmesinde kullanılmak üzere 2 ay gibi bir sürede tanı kiti geliştirdi. Kit sayesinde 3 saat içinde virüsü yüzde 99.5 doğruluk oranıyla saptayabilen firma yerli kitin ihracatına da başladı. Detaylı bilgi için;

https://haberler.boun.edu.tr/tr/haber/bogazicililerin-gelistirdikleri-kitler-dunyayi-tariyor

Bilgi Notu: Salgın ve ulusal seferberlik çalışmalarımız sebebi ile bazı küme üyelerimizin gündeme dair çalışmaları bu kısımda yer almamış olabilir. Bunun için özür diliyoruz. Haberlerinizi bizimle paylaşırsanız bir sonraki bültende bu haberlere yer verebilir ve salgın sırasında ve sonrasında birbirimize nasıl destek olarak süreci en az hasarla ve hatta gelişerek atlatabiliriz konularında fikirlerinize yer verebiliriz.