+90 542 514 34 82

İSEK

SAĞLIK ve KİMYA ÜRÜNLERİ TANITIM TOPLANTISI

Published on:

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yayınladığı “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” kapsamında “Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı” tanıtım toplantısı ilgili Bakanlık yetkilileri, sektör temsilcileri, firmalar, STK’lar ve sağlık platformumuz-Mediclust katılımı ile 13.Ağustos.2021’de geniş ilgi ve katılım eşliğinde online olarak gerçekleştirilmiştir.

Toplantının açılışına müteakip ilk sözün Tıbbi Cihaz Kümelerine verilmesi dikkatleri kümeler üzerinde yoğunlaştırmıştır. İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) adına küme koordinatörümüz Sn. Prof. Dr. Cengizhan Öztürk toplantının ilk konuşmacısı olarak değerlendirmelerde bulunmuştur. Akabinde Ostim Medikal Sanayi Kümelenmesi YK Bşk.ı Sn. Fatin Dağçınar ve Samsun Medikal Sanayi Kümelenmesi adına ise YK Bşk.ı Sn. Op.Dr. Ahmet Aydemir söz almışlardır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yrd. Sn. Mehmet Fatih Kacır’ın Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı ve beklentileri hakkında genel bilgi vermesinin ardından, Bakanlığın sağlık sektörümüzün teknolojik gelişimine verdiği öneme ve bu projenin sağlayacağı katma değerlere değinmişlerdir. Programda ayrıca Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Program Yönetimi Daire Bşk. Sn. Hakan Erten programın detaylarını aktarmış ve soru-cevap yöntemi yoluyla gelen soru ve önerileri cevaplandırmıştır.