+90 542 514 34 82

İSEK

İSEK’İN SİPARİŞE DAYALI AR-GE PROJELERİ ÇAĞRILARI KAPSAMINDAKİ FAALİYETLERİ

Published on:

İSEK olarak bu çağrılardaki rolümüz olgun ve tecrübeli firmalarla, çoğu daha önce kamu desteği almış dinamik KOBİ’leri ve genç/akademik girişimci firmaları eşleştirmektir.

İSEK-İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi 2020 yılında açılan ilk çağrı kapsamında küme üyelerini tarayarak potansiyel Müşteri Kuruluş-Tedarikçi Kuruluş eşleşmesi için firmalarla görüşmeler gerçekleştirmiş ve toplantılar düzenlemiştir. 2021 senesindeki çağrı kapsamında da, TÜBİTAK ilgili birimindeki uzmanlarının katılımları ile, Sağlıkta Siparişe Dayalı Ar-Ge çevirim içi etkinliğini düzenlemiştir.  Etkinlikte TÜBİTAK tarafından yetkili uzman çağrı hakkında kapsamlı bilgilendirme yapılmış, çağrı kapsamında desteklenmeye hak kazanan firmalar ve küme üyeleri firmaları ile iş birliği modeli incelenmiştir.

ÖNEMLİ NOT: Bu seneki Tübitak 1707 Çağrısı döneminde de üyelerimizin bu önemli destekten daha etkin yararlanabilmesi için çalışmalarımızı başlattık. İSEK üyelerine bir anket gönderdik ve üyelerimizin görüşlerini ve aktif katılım talepleri toplanmaya başlanmıştır. Programın kısa tanıtım sunum kısımlarını da en hızlı şekilde olgunlaştırabilmemiz için hazırladığımız anketimizi yanıtlamanızı bekliyoruz.

https://tr.surveymonkey.com/r/ISEK