+90 542 514 34 82

İSEK

ISEK Üyeleri Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programında

Published on:

Türkiye’de orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli, katma değeri yüksek ürünlerin ve bu sektörlerin gelişimi için kritik önemi olan ürünlerin üretiminin artırılması ve bu çerçevede yeni üretim imkân ve kabiliyetlerinin ülkemize kazandırılması amacıyla, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar tarafından sağlanan destek ve teşviklerin tek pencereden yönetildiği Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı (HAMLE), Sağlık ve Kimya Ürünleri ve Dijital Dönüşüm Çağrısı başlatılmış. Bu çağrı kapsamında İSEK bünyesindeki potansiyel katılımcı üyelerimiz ile bir seri yüz yüze görüşmeler ve toplu bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir. Yatırım programları konusunda Sistem Global Danışmanlık firmasından aldığımız teknik destek ile, bu listedeki firmalarımızın önemli bir kısmına kritik danışmanlık hizmetleri sağlanmış ve başvuru sırasında firmaların birbirlerinden tecrübe paylaşımları uzman küme üyelerinin katkıları ile sağlanmıştır. Firmalarımız, kümenin bu konudaki aktif çalışmasının, kendilerini önemli ölçüde cesaretlendirdiğini belirtmektedir.

Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı için 30 üye firmamız ile görüşmeler başlatılmış ve programa uygun ve katılım niyeti olan 10 firma ile çağrıya ilk başvuru yapılmıştır. İlk başvuru onayı sonrasında 6 firmanın kesin başvuru işlemleri tamamlanmıştır. Şu anda hakem heyetleri tarafından projelerin incelenme süreci devam etmektedir.

Dijital Dönüşüm Çağrısı kapsamında ise 28 üye firmamız kısa listeye alınmış, hepsi ile temasa geçilerek görüşmeler başlatılmış, bu çağrıya uygun olan ve ilerlemek isteyen 2 firmamız ile ilk başvuru tamamlanmıştır. Kesin başvuru süreci için onay beklenmektedir.

Bu süreçte küme ekibi ve profesyonel danışmanlık firması ile birlikte firmalara başvuru yol haritalarının oluşturmalarında birebir danışmanlık hizmeti verilmiş, teknik destek sağlanmıştır. Programın ilerleyen süreçlerinde de gerekli destekler verilmeye devam edilmesi planlanmaktadır.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programında Yola Devam Eden ve Yakından Takip Ettiğimiz İSEK Üyesi Firmalar

  1. Kansuk Laboratuarı San. Tic. A.Ş
  2. Set Medikal San.Tic. A.Ş.
  3. Bama Teknoloji
  4. Rs Research
  5. Neoxidigital
  6. Çizgi Teknoloji Elektronik Üretim Ve Tasarım A.Ş.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Dijital Dönüşüm Çağrısı Yolunda İlerleyen İSEK Üyesi Firmalar:

  1. Hayriya Teknoloji
  2. Yonga Teknoloji