+90 542 514 34 82

İSEK

EXPOMED EURASIA 2023 İNOVASYON ALANI SAHNESİ

Published on:

İSEK Expomed Eurasia 2023 İnovasyon Alanı Sahnesi fuar süresi boyunca hem teknik sunumlara hem de girişimcilik odağındaki söyleşilere ev sahipliği yaptı. 3 günlük sunum programları kapsamında Inovasyon Alanı katılımcıları kendi fikirlerini de sunma imkanı yakaladı.

İSEK Expomed Eurasia 2023 İnovasyon Alanı Sahnesi birinci gününde İSEK Koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan ÖZTÜRK’ve İSEK Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Tuğrul ÜNLÜ’nün moderatörlüğünde, TİTCK’nın Genç Girişimciler ve Start Up’lar için hazırladığı ‘Bir Tıbbi Cihaz Tasarladım, Ne Yapmalıyım’ sunumunu takiben Tıbbi Cihaz Kayıt Sistemi, ÜTS ve MDR Geçiş Süreçleri konularında genel bilgiler içeren bir panel gerçekleştirildi. İnovasyon Alanı Sahnesi öğleden sonraki bölümünde ise Dr. Sevgi SALMAN ÜNVER moderatörlüğünde, Genç Sağlık Girişimcileri ile Söyleşisi gerçekleştirildi.

1.Gün Etkinlik Programı

İnovasyon Alanı Sahnesi ikinci gününde Tıbbi Cihaz Onaylanmış Kuruluş ve Klinik Araştırmalar Dairesi Başkanı Fatih TOPUZ moderatörlüğünde Tıbbi Cihazda Klinik Değerlendirme Ve Klinik Araştırmalar peneli gerçekleştirilirken hemen sonrasında  “Kimyasal Karakterizasyon ve Biyouyumluluk Testlerinin Tespiti, Analizi ve Risk Raporları” konulu ikinci panelimiz Prof. Dr. Afife YORUÇ HAZAL BİNNAZ moderatörlüğünde konularında uzman bir kadro ile gerçekleştirildi. Günün son etkinliği ise  Dijital Sağlık Teknolojileri Söyleşisi başlığıyla  Acıbadem Sağlık Grubu IT Direktör Yardımcısı Doğan UÇAR moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

2. Gün Etkinlik Programı

İnovayon Alanı Sahnesi üçüncü gününde Tıbbi Cihaz Sektörüne Yönelik Kamu Destekleri ve Teşvikleri, Yatırım Fonları” konulu son panel TÜSEB Başkanı Sn. Prof. Dr. Erhan AKDOĞAN moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Günün son etkinliği ise Sağlıkta Yapay Zeka Söyleyişisi başlığıyla  Çocuk Cerrahı ve Sağlıkta İşbirliği Platformunun Kurucusu Prof. Dr. Melih BULUT moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

3. Gün Etkinlik Programı